All Products
-
Environmental Testing Chamber
-
Battery Testing Chamber
-
Tensile Test Chamber
-
Salt Spray Testing Chamber
-
Vibration Testing Chamber
-
Aging Testing Chamber
-
Flammability Testing Machine
-
Drop Testing Equipment
-
Rubber Testing Machine
-
Packaging Testing Equipment
-
Paper Testing Equipment
-
Cookware Testing Equipment
-
Furniture Testing Equipment
-
Electronics Testing Equipment
-
Shoe Testing Machine
-
Wire Testing Equipment
-
Textile Testing Equipment
-
AirThe product quality is very reliable,Cooperation for many years of manufacturers! -
PakThis is a very good supplier. We arranged for people to visit this company and got good news. They are a factory that manufactures many instruments and equipment, such as compressors, waterproof testing machines, tensile testing machines, etc. that we need. , they all have these machines, so I purchased a batch of machines from them. -
ContinuousI have just received the goods sent by the seller and am very satisfied with this shopping experience. First of all, the seller's service is very thoughtful, timely responding to my inquiries, and providing detailed product and shipping information, which makes me feel very assured. Secondly, the packaging of the goods is very careful, each product -
AshishWe received the battery test chamber , it's been working great, we use it every week. What really sets this purchase apart is the amazing after - sales service. their technical team personally went to our factory overseas to guide installation and operation training. they truly care about our experience with the equipment and are dedicated to help.
Keywords [ air to air thermal shock test chamber ] Match 35 Products.
Laboratory Air to Air Thermal Shock Test Chamber For Temperature Testing 50L 80L 150L
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Thermal Shock Test Chamber For Electronic & Automotive Component Testing
| Product Category: | Environmental Testing Chamber |
|---|---|
| Internal Dimension: | 600mm*500mm*500mm W×H×D |
| Volume: | 1800mm*1900mm*2000mm W×H×D |
SUS304 Thermal Shock Testing Machine Hot And Cold Temperature Cycling Chamber
| Product Category: | Environmental Testing Chamber |
|---|---|
| Air Circulation System: | Japanese-made Multi-wing Centrifugal Circulating Fan, Full-time Motor Set |
| Cooling Method: | Air Cooled |
Environmental Testing Chamber with Low Temperature -55℃ to -10℃, Spectral Range 8 to 14um, and 2000+ Hours Continuous Lighting
| Temperature Input Mode: | Touch Screen |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
Environmental Testing Chamber with ±1°C Temperature Accuracy 324L Volume and Touch Screen Temperature Input
| Safety Features: | Over-temperature Protection, Water Shortage Protection, Power Failure Protection |
|---|---|
| Original Products: | Yes |
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
Environmental Testing Chamber with Spectral Range 8~14um and Continuous Lighting Time More Than 2000 Hours Featuring Touch Screen Temperature Input
| Usage: | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Low Temperature Chamber: | -55℃~-10℃ |
Over-temperature Protection Environmental Testing Chamber with 324L Volume and Automatic Calculation Controller
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Safety Features: | Over-temperature Protection, Water Shortage Protection, Power Failure Protection |
Electromagnetic High Frequency Vibration Test Chamber Multifunctional Climatic Vibration Test System
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Product Name: | Electronic Vibration Test System |
| Max Test Load: | 70 Kg |
Rapid Temperature Change Test Chamber Climatic Humidity Cabinet For Accelerated Environmental Testing
| Humidity Range: | 10%RH~98%RH |
|---|---|
| Temperature Range: | -80℃~ 150℃ Optional |
| Cooling/Heating Time: | 5/8/10/20/25 ℃/min (linear Or Non-linear),welcome To Custom |
Industrial Computerized Salt Spray Test Chamber Unveiling Material Durability In Salt Laden Environments
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Product Name: | Sulfur Dioxide Salt Spray Tester Chamber |
| Test Chamber Temperature:: | 50℃±1℃ |


