All Products
-
Environmental Testing Chamber
-
Battery Testing Chamber
-
Tensile Test Chamber
-
Salt Spray Testing Chamber
-
Vibration Testing Chamber
-
Aging Testing Chamber
-
Flammability Testing Machine
-
Drop Testing Equipment
-
Rubber Testing Machine
-
Packaging Testing Equipment
-
Paper Testing Equipment
-
Cookware Testing Equipment
-
Furniture Testing Equipment
-
Electronics Testing Equipment
-
Shoe Testing Machine
-
Wire Testing Equipment
-
Textile Testing Equipment
-
AirThe product quality is very reliable,Cooperation for many years of manufacturers! -
PakThis is a very good supplier. We arranged for people to visit this company and got good news. They are a factory that manufactures many instruments and equipment, such as compressors, waterproof testing machines, tensile testing machines, etc. that we need. , they all have these machines, so I purchased a batch of machines from them. -
ContinuousI have just received the goods sent by the seller and am very satisfied with this shopping experience. First of all, the seller's service is very thoughtful, timely responding to my inquiries, and providing detailed product and shipping information, which makes me feel very assured. Secondly, the packaging of the goods is very careful, each product -
AshishWe received the battery test chamber , it's been working great, we use it every week. What really sets this purchase apart is the amazing after - sales service. their technical team personally went to our factory overseas to guide installation and operation training. they truly care about our experience with the equipment and are dedicated to help.
Keywords [ temperature and humidity chamber ] Match 212 Products.
Environmental Testing Chamber with 1060*580*1050mm Exterior Dimensions 0.01mm Precision Of Displacement and More Than 2000 Hours Continuous Lighting Time
| Temperature Accuracy: | ±1°C |
|---|---|
| Test Stand: | Length 320x Width 100x Height 350mm |
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
Environmental Testing Chamber with Stock Length 320x100x350mm Volume 324L and Spectral Range 8~14um for Precise Testing
| Spectral Range: | 8~14um |
|---|---|
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
| Original Products: | Yes |
Environmental Testing Chamber with Spectral Range 8~14um, ±1°C Temperature Accuracy, and 2000+ Hours Continuous Lighting
| Test Stand: | Length 320x Width 100x Height 350mm |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Spectral Range: | 8~14um |
Professional UV Accelerated Weathering Test Chamber For Reliable Material Durability Analysis
| Temperature Range: | RT+20 ℃ ~ 70 ℃ |
|---|---|
| Humidity Range: | ≥75%RH |
| Irradiance Range: | 0.45~0.95W/m2 |
Environmental Testing Chamber with Precision Of Displacement 0.01mm Spectral Range 8~14um and Exterior Dimensions 1060*580*1050mm
| Spectral Range: | 8~14um |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
PCT Lab Touch Screen Controlled Weather Simulation Chamber Floor Standing
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Environmental Testing Chamber with 324L Volume, ±1°C Temperature Accuracy, and Low Temperature -55℃~-10℃ for Universal Testing Needs
| Original Products: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Universal Testing Machine |
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
Multi Function High And Low Temperature Test Chamber For Diverse Applications
| Voltage Fluctuation Range: | 10% |
|---|---|
| Frequency Fluctuation Range: | 50±0.5Hz |
| Temperature Range: | +25℃~+150℃ |
Environmental Testing Chamber with Spectral Range 8~14um and Continuous Lighting Time More Than 2000 Hours Featuring Touch Screen Temperature Input
| Usage: | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Low Temperature Chamber: | -55℃~-10℃ |
Advanced Lithium Battery Temperature Controlled Short Circuit Testing Machine
| Pressure Fluctuation: | ≤5% |
|---|---|
| Power: | 1.5KW |
| Warranty: | 1 Year |


