All Products
-
Environmental Testing Chamber
-
Battery Testing Chamber
-
Tensile Test Chamber
-
Salt Spray Testing Chamber
-
Vibration Testing Chamber
-
Aging Testing Chamber
-
Flammability Testing Machine
-
Drop Testing Equipment
-
Rubber Testing Machine
-
Packaging Testing Equipment
-
Paper Testing Equipment
-
Cookware Testing Equipment
-
Furniture Testing Equipment
-
Electronics Testing Equipment
-
Shoe Testing Machine
-
Wire Testing Equipment
-
Textile Testing Equipment
-
AirThe product quality is very reliable,Cooperation for many years of manufacturers! -
PakThis is a very good supplier. We arranged for people to visit this company and got good news. They are a factory that manufactures many instruments and equipment, such as compressors, waterproof testing machines, tensile testing machines, etc. that we need. , they all have these machines, so I purchased a batch of machines from them. -
ContinuousI have just received the goods sent by the seller and am very satisfied with this shopping experience. First of all, the seller's service is very thoughtful, timely responding to my inquiries, and providing detailed product and shipping information, which makes me feel very assured. Secondly, the packaging of the goods is very careful, each product -
AshishWe received the battery test chamber , it's been working great, we use it every week. What really sets this purchase apart is the amazing after - sales service. their technical team personally went to our factory overseas to guide installation and operation training. they truly care about our experience with the equipment and are dedicated to help.
Keywords [ temperature and humidity chamber ] Match 212 Products.
3 Zone Thermal Shock Test Chamber For Advanced Environmental Simulation
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
User Friendly Climate Test Chamber For Efficient Environmental Simulation
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
High & Low Temperature Test Chamber For Simulated Environmental Aging
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Customized Automated Tensile Test Chamber High and Low Temperature Tensile Tester
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
220V Ventilation Aging Test Chamber Machine For Accelerated Material Aging
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
IPX5-IPX6 Water Ingress Testing Chamber For Automotive/Building Materials/Outdoor Electronics
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Industrial Metal Tensile Test Chamber Tensile Pressure Testing Machine Computer Controlled
| Speed Control Accuracy: | ±1% (1grade) |
|---|---|
| Effective Width Of Spiceman: | Standard 400 Mm(can Customized) |
| Power: | Servo Motor |
Universal Testing Machine Environmental Testing Chamber with Spectral Range 8~14μm, 0.01mm Precision, and -55℃ to -10℃ Low Temperature
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
|---|---|
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
| Original Products: | Yes |
Environmental Testing Chamber with OEM Service, Water Shortage Protection, and 324L Volume for Precise Environmental Tests
| Continuous Lighting Time: | More Than 2000 Hours |
|---|---|
| Oem Service: | Yes |
| Usage: | Universal Testing Machine |
Environmental Testing Chamber with ±1°C Temperature Accuracy and Low Temperature -55℃ to -10℃ in 324L Volume
| Test Stand: | Length 320x Width 100x Height 350mm |
|---|---|
| Oem Service: | Yes |
| Temperature Accuracy: | ±1°C |


