All Products
-
Environmental Testing Chamber
-
Battery Testing Chamber
-
Tensile Test Chamber
-
Salt Spray Testing Chamber
-
Vibration Testing Chamber
-
Aging Testing Chamber
-
Flammability Testing Machine
-
Drop Testing Equipment
-
Rubber Testing Machine
-
Packaging Testing Equipment
-
Paper Testing Equipment
-
Cookware Testing Equipment
-
Furniture Testing Equipment
-
Electronics Testing Equipment
-
Shoe Testing Machine
-
Wire Testing Equipment
-
Textile Testing Equipment
-
AirThe product quality is very reliable,Cooperation for many years of manufacturers! -
PakThis is a very good supplier. We arranged for people to visit this company and got good news. They are a factory that manufactures many instruments and equipment, such as compressors, waterproof testing machines, tensile testing machines, etc. that we need. , they all have these machines, so I purchased a batch of machines from them. -
ContinuousI have just received the goods sent by the seller and am very satisfied with this shopping experience. First of all, the seller's service is very thoughtful, timely responding to my inquiries, and providing detailed product and shipping information, which makes me feel very assured. Secondly, the packaging of the goods is very careful, each product -
AshishWe received the battery test chamber , it's been working great, we use it every week. What really sets this purchase apart is the amazing after - sales service. their technical team personally went to our factory overseas to guide installation and operation training. they truly care about our experience with the equipment and are dedicated to help.
Keywords [ temperature and humidity chamber ] Match 212 Products.
Environmental Testing Chamber with 324L Volume, Test Stand 320x100x350mm, and Automatic Calculation Controller
| Usage: | Universal Testing Machine |
|---|---|
| Low Temperature Chamber: | -55℃~-10℃ |
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
1500L 2000L Sand And Dust Test Chamber For Accurately Simulate Dust Sand Conditions
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
High Acceleration 2 Zone Thermal Shock Chamber For Electronic Components And PCB Testing
| Temperature Range: | -70℃ ~+150℃ |
|---|---|
| Rapid Temperature Change Range: | -55℃ ~+85℃ |
| Exterior Material: | Cold-rolled Steel Sheet/Stainless Steel Plate |
Environmental Testing Chamber with More Than 2000 Hours Continuous Lighting Time 1060*580*1050mm Exterior Dimensions and Over-temperature Protection
| Test Stand: | Length 320x Width 100x Height 350mm |
|---|---|
| Continuous Lighting Time: | More Than 2000 Hours |
| Safety Features: | Over-temperature Protection, Water Shortage Protection, Power Failure Protection |
Precision Displacement 0.01mm Spectral Range 8-14um Low Temperature -55C~-10C Environmental Testing Chamber
| Stock: | Yes |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Temperature Accuracy: | ±1°C |
CE Certified Constant Temperature Incubator Touch Screen Control For Climate Simulation
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Constant Salt Spray Test Chamber Simulating Harsh Coastal Conditions For Corrosion Testing
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Product Name: | Sulfur Dioxide Salt Spray Tester Chamber |
| Test Chamber Temperature:: | RT~ 50℃ |
UV Lamp Yellowing Resistance Test Chamber Anti Yellow Aging Tester JIS-P8127 ASTM D1148
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Xenon Arc Aging Test Chamber Programmable Weathering Aging Tester For Paints And Coatings
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Precision Rapid Temperature Change Testing Machine For Rigorous Environment Tests
| Internal Dimension: | 500mmX600mmX500mm WXDXH |
|---|---|
| External Dimensions: | 750mmX1636mmX1410mm WXDXH |
| Working Capacity: | 150 Liter |


