All Products
-
Environmental Testing Chamber
-
Battery Testing Chamber
-
Tensile Test Chamber
-
Salt Spray Testing Chamber
-
Vibration Testing Chamber
-
Aging Testing Chamber
-
Flammability Testing Machine
-
Drop Testing Equipment
-
Rubber Testing Machine
-
Packaging Testing Equipment
-
Paper Testing Equipment
-
Cookware Testing Equipment
-
Furniture Testing Equipment
-
Electronics Testing Equipment
-
Shoe Testing Machine
-
Wire Testing Equipment
-
Textile Testing Equipment
-
AirThe product quality is very reliable,Cooperation for many years of manufacturers! -
PakThis is a very good supplier. We arranged for people to visit this company and got good news. They are a factory that manufactures many instruments and equipment, such as compressors, waterproof testing machines, tensile testing machines, etc. that we need. , they all have these machines, so I purchased a batch of machines from them. -
ContinuousI have just received the goods sent by the seller and am very satisfied with this shopping experience. First of all, the seller's service is very thoughtful, timely responding to my inquiries, and providing detailed product and shipping information, which makes me feel very assured. Secondly, the packaging of the goods is very careful, each product -
AshishWe received the battery test chamber , it's been working great, we use it every week. What really sets this purchase apart is the amazing after - sales service. their technical team personally went to our factory overseas to guide installation and operation training. they truly care about our experience with the equipment and are dedicated to help.
Keywords [ temperature and humidity chamber ] Match 212 Products.
Environmental Testing Chamber with Stock Length 320x100x350mm Volume 324L and Spectral Range 8~14um for Precise Testing
| Spectral Range: | 8~14um |
|---|---|
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
| Original Products: | Yes |
Programmable Constant Temperature Testing Chamber Machine For Electronics Industry
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Environmental Testing Chamber with Integrated Safety Features, Stock Availability, and Touch Screen Temperature Input Mode
| Oem Service: | Yes |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Temperature Accuracy: | ±1°C |
Environmental Testing Chamber with Touch Screen Temperature Input and Spectral Range 8 to 14um for More Than 2000 Hours Continuous Lighting
| Test Stand: | Length 320x Width 100x Height 350mm |
|---|---|
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
| Volume: | 324L |
Environmental Testing Chamber with Precision Of Displacement 0.01mm Spectral Range 8~14um and Exterior Dimensions 1060*580*1050mm
| Spectral Range: | 8~14um |
|---|---|
| Precision Of Displacement: | 0.01mm |
| Exterior Dimensions: | 1060*580*1050mm |
Environmental Testing Chamber with 324L Volume, ±1°C Temperature Accuracy, and Low Temperature -55℃~-10℃ for Universal Testing Needs
| Original Products: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Universal Testing Machine |
| Control Mode: | Automatic Calculation Controller |
Xenon Arc Aging Test Chamber Programmable Weathering Aging Tester For Paints And Coatings
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |
Constant Salt Spray Test Chamber Simulating Harsh Coastal Conditions For Corrosion Testing
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Product Name: | Sulfur Dioxide Salt Spray Tester Chamber |
| Test Chamber Temperature:: | RT~ 50℃ |
Precision Rapid Temperature Change Testing Machine For Rigorous Environment Tests
| Internal Dimension: | 500mmX600mmX500mm WXDXH |
|---|---|
| External Dimensions: | 750mmX1636mmX1410mm WXDXH |
| Working Capacity: | 150 Liter |
Customized Constant Temperature Humidity Test Chamber For Electronics Testing
| Brand: | Neide |
|---|---|
| Customized: | Welcome |
| Factory: | Yes |


